Niezależnie od celu plastyki powiek, jaki Ci przyświeca, przed zabiegiem zapraszamy na spotkanie z naszym lekarzem okulistą. Wizyta kwalifikacyjna, połączona z fotografią powiek i diagnozą spojówki, pozwoli na wskazanie najlepszego dla Ciebie zabiegu z zakresu okuloplastyki.

Co to jest okuloplastyka?

Operacje plastyczne powiek i wszystkie drobne zabiegi okulistyczne, które omawiamy w zakładce zabiegi plastyczne, to właśnie zabiegi z zakresu okuloplastyki. Na czym dokładnie polegają?

Dlaczego zdrowie powiek jest tak ważne?

Zdrowie gałki ocznej ma związek z prawidłowym ustawieniem powiek, właściwym wzrostem rzęs oraz mechanizmem odprowadzania łez. Nieleczone dysfunkcje, takie jak np. odwinięcie lub podwiniecie powieki, mogą skutkować bardziej uciążliwymi dolegliwościami – łzawieniem, przewlekłym zapaleniem spojówek, zapaleniem rogówki, a nawet jej owrzodzeniem rogówki. Konsekwencją nieleczonych dolegliwości tego typu może być nawet pojawienie się nieprawidłowości widzenia.

Schorzenia aparatu ochronnego oka wiążą się nie tylko z problemami natury zdrowotnej, ale i estetycznej – co z kolei negatywnie odbija się na samopoczuciu.

Jak przebiega wizyta kwalifikacyjna do zabiegu plastycznego (okuloplastyki)?

W czasie wizyty w klinice LENS wykonujemy fotografię powiek, spojówki oraz prowadzimy dokładny wywiad. Wówczas jesteśmy w stanie wskazać najwłaściwszą dla potrzeb pacjenta terapię oraz omówić techniki wykonania zabiegu.

Jak przeprowadzane są zabiegi okuloplastyki?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zdjęcie szwów następuje zwykle po około 6 – 7 dniach. Wszystkie zabiegi wykonywane są w warunkach sali operacyjnej, a nasi lekarze są do Twojej dyspozycji, by odpowiedzieć na wszelkie nurtujące Cię pytania.

Umów wizytę

Skorzystaj z wygodnego panelu online i umów wizytę w naszej klinice.

Umów wizytę online