Wahasz się, czy skonsultować z lekarzem problem wiotczejącej skóry powiek? Zapraszamy na wizytę – przedstawimy Ci pełen zakres możliwości leczenia blepharochalasis (bo tak fachowo nazywa się wiotczejąca powieka). Warto zacząć działać, bo zwiotczenie powiek to problem zdrowotny, nie tylko estetyczny.

Co to jest blepharochalasis?

Blepharochalasis oznacza zwiotczenie skóry powiek, górnych i dolnych.

Jakie niedogodności pociąga za sobą zwiotczenie skóry powiek?

Zwiotczenie skóry powiek (blepharochalasis) powoduje zmniejszenie rozmiaru oczu (czyli zmniejszenie szpary powiekowej), powstawanie zmarszczek okołooczodołowych, asymetrię wielkości oczu, trudności w nakładaniu makijażu z powodu nadmiaru skóry na powiekach oraz ograniczenie pola widzenia.

Czy zwiotczenie powiek to problem wyłącznie estetyczny?

Niestety nie. Warto mieć świadomość, że zwiotczenie skóry powiek jest problemem nie tylko estetycznym, ale i zdrowotnym. Co więcej, wbrew obiegowej opinii, może dotyczyć osób w różnym wieku.

Na czym polega zabieg blefaroplastyki (blepharoplastyki)?

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry z powieki górnej lub dolnej, a w razie potrzeby – z obu powiek. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub krótkim dożylnym. Cała operacja trwa około 45 – 60 minut.

Jak przebiega sama korekcja powieki?

Korekcję powieki górnej wykonujemy poprzez nacięcie skóry wzdłuż naturalnego załamania powieki. Pozwala to ukryć linię cięcia, a także usunąć nadmiar skóry i tłuszczu oraz wzmocnić napięcie mięśni.

Czy po zabiegu pozostaje blizna?

Blizna po zabiegu jest ledwo zauważalna, niemal niewidoczna. Szwy usuwamy po około 7 dniach po zabiegu.

Kiedy mogę obejrzeć ulubiony serial?

Normalne funkcjonowanie i czynności takie, jak oglądanie telewizji, korzystanie z komputera lub czytanie książek, możliwe są już w pierwszej dobie po operacji.

Jak długo po zabiegu należy wstrzymać się od sportu?

Polecamy, by unikać sportów wysiłkowych i intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres około 3 tygodni po zabiegu.

Umów wizytę

Skorzystaj z wygodnego panelu online i umów wizytę w naszej klinice.

Umów wizytę online