Najnowocześniejsza klinika okulistyczna w regionie

Innowacje i bezpieczeństwo

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków diagnostyki i mikrochirurgii okulistycznej w Polsce. Powstało od podstaw w 2010 roku w Olsztynie, jako kontynuacja i rozwinięcie prowadzonej przez dr. n. med. Sławomira Zalewskiego od 1994 roku Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej.

Od praktyki lekarskiej do nowoczesnej kliniki

Szybki rozwój metod diagnostycznych oraz nowe możliwości leczenia zachowawczego, laseroterapii i leczenia chirurgicznego schorzeń okulistycznych, były motorem dla ciągłego rozwoju prowadzonej przez dr. Sławomira Zalewskiego praktyki lekarskiej. W rezultacie w stolicy Warmii i Mazur powstało innowacyjne na skalę krajową Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS. Założone w roku 2010 – w nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Budowlanej 3 w Olsztynie – należy dziś do najlepszych ośrodków okulistycznych.

Innowacyjny sprzęt, pionierskie działania

Część diagnostyczna kliniki LENS składa się z ośmiu gabinetów diagnostyczno-zabiegowych oraz komfortowego holu-poczekalni, połączonego z rejestracją. Gabinety wyposażono kompleksowo w innowacyjny sprzęt do pełnej diagnostyki schorzeń okulistycznych firm Zeiss, Nidek i Topcon. Wiele z tych urządzeń posiadamy jako jedyna klinika w regionie lub w skali kraju – jak pierwszą w Polsce, a zainstalowaną u nas w 2017 roku, platformę diagnostyczną CorvisPentacam firmy Oculus. Nieoceniona w planowaniu zabiegów leczących wady refrakcji oraz schorzenia rogówki z użyciem laserów femtosekundowego i excimerowego firmy Zeiss, stanowi istotny element wyposażenia kliniki LENS.

Komfort i bezpieczeństwo zabiegów

Komfortowa, w pełni klimatyzowana sala operacyjna, wyposażona w najwyższej klasy mikroskop operacyjny Lumera T firmy Zeiss, a także sprzęt do operacji zaćmy i witrektomii, umożliwiają bezpieczne leczenie operacyjne każdemu z naszych pacjentów. Pobyt w zapewniającej intymność części bloku operacyjnego kliniki LENS czyni całą procedurę leczenia przyjemną i bezstresową, a także sprzyja rekonwalescencji.

Zespół chirurgii jednego dnia

Nasz autorski zespół chirurgii jednego dnia składa się z klimatyzowanej sali operacyjnej, mieszczącej się na pierwszym piętrze budynku, w której zainstalowano najnowszy mikroskop operacyjny Lumera 700 firmy Zeiss. Mikroskop ten współpracuje z systemem informatycznym Calisto, umożliwiającym przenoszenie wyników badań pacjenta z części diagnostycznej kliniki LENS bezpośrednio na salę operacyjną. W naszym obiekcie znajduje się też w pełni klimatyzowana sala zabiegowa, przeznaczona do wykonywania wyłącznie zabiegów refrakcyjnych.

Równy dostęp do leczenia

Cały obiekt kliniki LENS jest w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Ich komfortowi i bezpieczeństwu służą bezkolizyjne podjazdy łączące parking kliniki z częścią diagnostyczną i chirurgiczną. Zadbaliśmy także o ergonomiczne podjazdy pod urządzenia diagnostyczne, toalety przystosowane do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi, a także windę odpowiednią do transportu osób w pozycji leżącej. W razie wątpliwości z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego wyposażenia.

Kim są specjaliści kliniki LENS?

Nad całością działań naszej kliniki czuwa doświadczony zespół lekarzy specjalistów i pielęgniarek oraz medyczny personel średni. W skład naszego zespołu wchodzi 10 lekarzy okulistów z tytułami specjalistów z okulistyki, w tym czworo z tytułami doktorów nauk medycznych. Wszyscy lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w praktyce okulistycznej z ukierunkowaniem na specjalizację w zakresie chirurgii zaćmy, chirurgii siatkówki, diagnostyki obrazowej, ultrasonografii i laseroterapii. Co roku nasi lekarze biorą udział w międzynarodowych i krajowych szkoleniach i sympozjonach okulistycznych. Ponadto wszyscy okuliści kliniki LENS są członkami Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

Nasz pozostały personel medyczny to czworo lekarzy anestezjologów, cztery pielęgniarki zatrudnione w poradni okulistycznej oraz cztery pielęgniarki ze specjalizacją pielęgniarki anestezjologicznej i trzy ze specjalizacją pielęgniarki zabiegowej. Zatrudnione w bloku operacyjnym w zespole chirurgii jednego dnia, służą naszym pacjentom specjalistyczną wiedzą i pomocą. W procesie diagnostyczno-terapeutycznym lekarze wspomagani są także przez ortoptystki oraz asystentki medyczne.

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS posiada certyfikat ISO 9000.

Badania kliniczne

W klinice LENS obecnie istnieje możliwość nieodpłatnego leczenia w ramach badania klinicznego pacjentów z nowo zdiagnozowaną:

W klinice LENS od 2012 roku – w zgodzie z Dobrą Praktyką Kliniczną (GCP) – prowadzone są badania kliniczne, mające na celu zwiększenie możliwości leczenia pacjentów z różnymi schorzeniami oczu. Kliniczna ocena skuteczności i bezpieczeństwa nowych leków efektywnie przyczynia się do rozwoju nauki i atrakcyjności rynku farmaceutycznego – poprzez zwiększenie wyboru, dostępności oraz jakości oferowanych leków. Nadrzędnym celem kliniki LENS przy prowadzeniu badań są jednak bezpieczeństwo, dobro oraz poszanowanie praw pacjenta.

Jakie korzyści daje pacjentom udział w badaniu klinicznym? Umożliwia on leczenie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą podjąć innej kuracji, a więc otwiera szansę na zatrzymanie choroby oraz stałe jej monitorowanie.

Aby wziąć udział w badaniu klinicznym, pacjent musi spełnić konkretne kryteria uczestnictwa, którymi są m. in. określony wiek, stadium jednostki chorobowej i ogólny stan zdrowia. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w badaniu klinicznym, zgłoś się po więcej informacji pod numer telefonu +48 691463 680.

Skorzystaj z najnowocześniejszego wyposażenia medycznego w regionie!

Umów wizytę kwalifikacyjną

Skorzystaj z wygodnego panelu online i umów wizytę w naszej klinice.

Umów wizytę