Jak wygląda laseroterapia w ZSO z wykorzystaniem aparatu E-eye?

Wykorzystywany w laseroterapii ZSO, sprzęt E-eye to pierwszy i jedyny na świecie aparat do leczenia zespołu suchego oka. Nieinwazyjny, bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla oka. Zaprojektowany został specjalnie do leczenia zespołu suchego oka, spowodowanego dysfunkcją gruczołów Meiboma.

Co to są gruczoły Meiboma?

Gruczoły Meiboma są głównym źródłem lipidów dla filmu łzowego człowieka. Wydzielina gruczołów Meiboma tworzy warstwę tłuszczową filmu łzowego, ogranicza parowanie wody z filmu łzowego oraz tworzy barierę chroniącą oko człowieka przed czynnikami mikrobiologicznymi i zanieczyszczeniami, takimi jak kurz i pyłki. W rezultacie niedoboru lipidów może nastąpić zwiększone parowanie, hiperosmolarność filmu łzowego, niestabilność filmu łzowego, zwiększony wzrost bakterii na brzegu powieki, a z powodu nadmiernego parowania filmu łzowego – zespół suchego oka (ZSO) oraz uszkodzenie i zapalenie powierzchni oka.

Jakie objawy wskazują na dysfunkcję gruczołów Meiboma?

O dysfunkcji gruczołów Meiboma mogą świadczyć:

  • uczucie suchości, podrażnienia lub piasku w oku,
  • pieczenie, kłucie i odczuwanie każdego mrugnięcia,
  • nadmierne łzawienie,
  • stałe odczuwanie dolegliwości w oku,
  • przejściowe uczucie ciała obcego w oku,
  • problemy z czytaniem i poczucie dyskomfortu.
  • chwilowe rozmycie obrazu, które mija po kilkakrotnym mrugnięciu.

Czy dysfunkcja gruczołów Meiboma zdarza się często?

Tak, to jedno z najczęściej obserwowanych schorzeń okulistycznych.

Jak przebiega zabieg laseroterapii w zespole suchego oka (ZSO)?

Podczas zabiegu oczy pacjenta osłonięte są specjalnym zabezpieczeniem w postaci maski. Lekarz na policzkach i w okolicy skroni rozprowadza hydrożel, a następnie aplikuje serię kilku „błysków¨ za pomocą urządzenia E-eye, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oka, a kończąc na okolicy skroni. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i jest całkowicie bezbolesny, a przy tym nieinwazyjny i bezpieczny dla gałki ocznej.

Umów wizytę

Skorzystaj z wygodnego panelu online i umów wizytę w naszej klinice.

Umów wizytę online