Wyjątkowo skuteczne w leczeniu dużych wad wzroku, soczewki fakijne otworzyły nowy rozdział w rozwoju medycyny. Dowiedz się, na czym polega zabieg wszczepienia soczewki fakijnej i komu szczególnie go polecamy.
Soczewkę fakijną można porównać do soczewki kontaktowej, natomiast umieszcza się ją w środku oka. Co najważniejsze, soczewka fakijna zostaje dobrana precyzyjnie do indywidualnych potrzeb pacjenta, dostosowana do jego anatomii oka i wady wzroku.
Kto może skorzystać z zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej? Bardzo szerokie grono pacjentów. Zaliczają się tu osoby od 21 do 60 roku życia, osoby zdyskwalifikowane z zabiegu laserowej korekcji wad wzroku, osoby z wadami refrakcji wychodzącymi poza zakres laserowej korekcji wad wzroku, a także osoby z zespołem suchego oka czy cienkimi rogówkami. Łączysz w sobie kilka wymienionych cech lub dolegliwości? To dowód, że warto rozważyć zabieg wszczepienia soczewki fakijnej.
Ponieważ soczewki fakijne współpracują z okiem i umożliwiają korekcję wady wzroku, stanowią idealną metodę leczenia dla osób chcących się pozbyć okularów lub soczewek kontaktowych – i tych, które nie kwalifikują się do laserowej korekcji wzroku. Z tego artykułu dowiesz się więcej o zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej oraz ewentualnych przeciwwskazaniach.