LENS wspiera sportowców!

LENS wspiera sportowców!

Sport to zdrowie, prawda? A tak się składa, że o zdrowiu wiemy całkiem sporo. Dlatego z ogromną przyjemnością zostaliśmy partnerem Elemental Tri Series Olsztyn 2021 – zawodów triathlonowych, które odbyły się 29-30 maja nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

Zawody, które odbyły się w ostatni weekend maja, to prestiżowa impreza sportowa dla najlepszych zawodników z Polski i Świata. Sportowcy rywalizowali w ramach pucharu Europy oraz zdobywali punkty do klasyfikacji końcowej Pucharu Polski na dystansie sprinterskim: w kategorii Junior Młodszy (15-17 lat) oraz Junior (18-19 lat), a także w kategoriach U23 i Elita. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy pojawić się na tych zawodach jako Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS w Olsztynie.

Sport i zabawa

Dzień po pucharze Europy odbywały się także rywalizacje w ramach Elemental Tri Series Olsztyn 2021. Zawodnicy mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania), sprinterski z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) i standard (olimpijski) bez draftingu (1,5 km – 40 km – 10 km). Dodatkowo na dystansie supersprinterskim zawodnicy rywalizować będą w ramach Pucharu Polski w Triathlonie w kategoriach: Młodzik (13-14 lat) i Junior Młodszy (15-17 lat).

Tego dnia odbyły się też wspaniałe zawody biegowe dla dzieci oraz aquathlon. Wyścigi w aquathlonie toczyły się w dwóch kategoriach: Dzieci (9-10 lat) na dystansie: 0,1 km pływania i 0,5 km biegu oraz Żaki (11-12 lat) na dystansie 0,2 km pływania i 1 km biegu. Najmłodsi sportowi adepci wystartowali natomiast w biegach na dwóch dystansach: 200 m (1-6 lat) oraz na 500 m (7-8 lat).

Laserowa korekcja wzroku dla sportowców

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu, nie tylko dlatego, że uwielbiamy sport, ale również z tego powodu, iż mogliśmy pokazać sportowcom korzyści płynące z zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Zarówno podczas pływania, jazdy na rowerze czy długich biegów, okulary i soczewki mogą sprawiać duże problemy. Aby w pełni cieszyć się z uprawiania sportu i rywalizować na najwyższym poziomie, trzeba dbać o swoje zdrowie, komfort i bezpieczeństwo. Zatem dobry wzrok dla zawodnika jest tak samo ważny jak wysportowana sylwetka czy kondycja.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i szczerze zachęcamy wszystkich, zarówno do uprawiania sportu, jak i dbania o swój wzrok.