Szczypta wiedzy dodatkowej

Rozwiej swoje wątpliwości

FAQ: Chirurgia okulistyczna

FAQ: Korekcja wzroku

Nie. Zabiegi laserowej korekcji są bezbolesne. Oczy pacjenta znieczulane są za pomocą specjalnych kropli znieczulających. Warto przygotować się na to, że w trakcie zabiegu możesz odczuwać dotyk – lekarza lub pielęgniarki. Będziesz także widzieć niewielkie światło, na które poprosimy cię, abyś spojrzał(a).

Na sali zabiegowej spędzisz około 20 – 40 minut. Właściwy zabieg laserem excimerowym trwa jednak tylko od kilku do kilkudziesięciu sekund na jedno oko – w przypadku zabiegów powierzchownych, jak EBK czy PRK. Natomiast zabieg Smile lub Femtolasik trwa około 5 – 10 minut na jedno oko. Większość Twojego pobytu w klinice to niezbędne przygotowania – najpierw dla jednego oka, później dla drugiego. Po zabiegu spędzisz u nas jeszcze około godziny w pokoju wypoczynkowym, po czym będziesz mógł/ mogła spokojnie wracać do domu. Całkowity czas pobytu w klinice LENS w dniu laserowej korekcji wad wzroku to 1,5 – 2 godz. Naszym zdaniem to niedużo jak na podniesienie komfortu życia, które nastąpi po zabiegu.

Już po 6 tygodniach od zabiegu korekcji wzroku możesz bezpiecznie i spokojnie korzystać z basenu lub sauny.

Istotnie, pewna przerwa od aktywności fizycznej jest wskazana po zabiegu. Na siłownię możesz wrócić po 4 tygodniach, treningi biegowe zaplanować po 3-4 tygodniach od zabiegu, a około 6 tygodni poczekać z powrotem do treningów pływackich.

Po zabiegu laserowej korekcji wad wzroku najbezpieczniej jest nie planować ciąży przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Nie, w czasie ciąży lub karmienia piersią nie możemy wykonać Ci korekty wzroku. Zabieg możemy przeprowadzić pół roku po zakończeniu okresu karmienia piersią. Wówczas zapraszamy na konsultacje.

Umów wizytę

Skorzystaj z wygodnego panelu online i umów wizytę w naszej klinice.

Umów wizytę online