Czy laser jest dla mnie?

Czy laser jest dla mnie?

Zabieg laserowej korekcji wzroku przekłada się bezpośrednio na podniesienie komfortu życia i samopoczucie pacjenta. Choć wokół laseroterapii chorób oczu narosło sporo mitów, coraz więcej pacjentów rozumie, że najnowsze technologie pozwalają w wymierny sposób podnieść jakość życia.

W rezultacie krótkowzroczność, nadwzroczność, czy astygmatyzm nie muszą już być problemem. Dzięki laserowej korekcji wad wzroku możesz z dnia na dzień, komfortowo i bezpiecznie, pożegnać okulary lub soczewki kontaktowe. A to oznacza większą swobodę działania i niezależność. Wyobraź sobie czytanie bez sięgania do kieszeni po okulary, bezpieczną jazdę samochodem bez obaw, że coś z pola widzenia Ci umyka albo poruszanie się w podróży bez obaw, że niewłaściwie odczytasz numer lotu na tablicy informacyjnej.

Wyjaśnijmy jednak najpierw, jak działa laser. Nowoczesny zabieg laserowej korekcji wad wzroku polega na bezbolesnym kształtowaniu rogówki przy pomocy lasera, który w ultraprecyzyjny sposób usuwa nadmiar tkanki w rogówce. W rezultacie nadaje jej kształt wymagany do wyeliminowania konkretnej wady wzroku. Tak, to takie proste. Jeśli interesują Cię szczegóły laserowej korekcji wad wzroku i rodzaje zabiegów, jakie w ramach tej kategorii oferujemy w klinice LENS, koniecznie zajrzyj do tego artykułu.

Pozostaje jednak bardzo ważne pytanie – to, które niekiedy zniechęca pacjentów do myśli o korekcji wady wzroku: czy laserowa korekcja wad wzroku boli? Odpowiadamy jasno – nie. Zabiegi laserowej korekcji w klinice LENS są bezbolesne i bezpieczne. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, Twoje oczy zostaną znieczulane za pomocą specjalistycznych kropli. Warto przygotować się na to, że w trakcie zabiegu możesz odczuwać dotyk – lekarza lub pielęgniarki. Będziesz także widzieć niewielkie światło, na które poprosimy cię, abyś spojrzał(a). I tylko tyle.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania podczas wizyty konsultacyjnej. A wcześniej zapraszamy do zapoznania się z sekcją pytań i odpowiedzi na temat laserowej korekcji wad wzroku oraz z możliwościami, jakie daje laseroterapia w leczeniu różnorodnych schorzeń okulistycznych.