Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków diagnostyki i mikrochirurgii okulistycznej w Polsce. Powstało od podstaw w 2010 roku w Olsztynie, jako kontynuacja i rozwinięcie prowadzonej przez dr. n. med. Sławomira Zalewskiego od 1994 roku Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej.
Szybki rozwój metod diagnostycznych oraz nowe możliwości leczenia zachowawczego, laseroterapii i leczenia chirurgicznego schorzeń okulistycznych, były motorem dla ciągłego rozwoju prowadzonej przez dr. Sławomira Zalewskiego praktyki lekarskiej. W rezultacie w stolicy Warmii i Mazur powstało innowacyjne na skalę krajową Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS. Założone w roku 2010 – w nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Budowlanej 3 w Olsztynie – należy dziś do najlepszych ośrodków okulistycznych.
Część diagnostyczna kliniki LENS składa się z ośmiu gabinetów diagnostyczno-zabiegowych oraz komfortowego holu-poczekalni, połączonego z rejestracją. Gabinety wyposażono kompleksowo w innowacyjny sprzęt do pełnej diagnostyki schorzeń okulistycznych firm Zeiss, Nidek i Topcon. Wiele z tych urządzeń posiadamy jako jedyna klinika w regionie lub w skali kraju – jak pierwszą w Polsce, a zainstalowaną u nas w 2017 roku, platformę diagnostyczną Corvis – Pentacam firmy Oculus. Nieoceniona w planowaniu zabiegów leczących wady refrakcji oraz schorzenia rogówki z użyciem laserów femtosekundowego i excimerowego firmy Zeiss, stanowi istotny element wyposażenia kliniki LENS.
Komfortowa, w pełni klimatyzowana sala operacyjna, wyposażona w najwyższej klasy mikroskop operacyjny Lumera T firmy Zeiss, a także sprzęt do operacji zaćmy i witrektomii, umożliwiają bezpieczne leczenie operacyjne każdemu z naszych pacjentów. Pobyt w zapewniającej intymność części bloku operacyjnego kliniki LENS czyni całą procedurę leczenia przyjemną i bezstresową, a także sprzyja rekonwalescencji.
Nasz autorski zespół chirurgii jednego dnia składa się z klimatyzowanej sali operacyjnej, mieszczącej się na pierwszym piętrze budynku, w której zainstalowano najnowszy mikroskop operacyjny Lumera 700 firmy Zeiss. Mikroskop ten współpracuje z systemem informatycznym Calisto, umożliwiającym przenoszenie wyników badań pacjenta z części diagnostycznej kliniki LENS bezpośrednio na salę operacyjną. W naszym obiekcie znajduje się też w pełni klimatyzowana sala zabiegowa, przeznaczona do wykonywania wyłącznie zabiegów refrakcyjnych.
Cały obiekt kliniki LENS jest w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Ich komfortowi i bezpieczeństwu służą bezkolizyjne podjazdy łączące parking kliniki z częścią diagnostyczną i chirurgiczną. Zadbaliśmy także o ergonomiczne podjazdy pod urządzenia diagnostyczne, toalety przystosowane do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi, a także windę odpowiednią do transportu osób w pozycji leżącej. W razie wątpliwości z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego wyposażenia.
Nad całością działań naszej kliniki czuwa doświadczony zespół lekarzy specjalistów i pielęgniarek oraz medyczny personel średni. W skład naszego zespołu wchodzi 10 lekarzy okulistów z tytułami specjalistów z okulistyki, w tym czworo z tytułami doktorów nauk medycznych. Wszyscy lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w praktyce okulistycznej z ukierunkowaniem na specjalizację w zakresie chirurgii zaćmy, chirurgii siatkówki, diagnostyki obrazowej, ultrasonografii i laseroterapii. Co roku nasi lekarze biorą udział w międzynarodowych i krajowych szkoleniach i sympozjonach okulistycznych. Ponadto wszyscy okuliści kliniki LENS są członkami Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.
Nasz pozostały personel medyczny to czworo lekarzy anestezjologów, cztery pielęgniarki zatrudnione w poradni okulistycznej oraz cztery pielęgniarki ze specjalizacją pielęgniarki anestezjologicznej i trzy ze specjalizacją pielęgniarki zabiegowej. Zatrudnione w bloku operacyjnym w zespole chirurgii jednego dnia, służą naszym pacjentom specjalistyczną wiedzą i pomocą. W procesie diagnostyczno-terapeutycznym lekarze wspomagani są także przez ortoptystki oraz asystentki medyczne.
Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS posiada certyfikat ISO 9000.
W klinice LENS obecnie istnieje możliwość nieodpłatnego leczenia w ramach badania klinicznego pacjentów z nowo zdiagnozowaną:
W klinice LENS od 2012 roku – w zgodzie z Dobrą Praktyką Kliniczną (GCP) – prowadzone są badania kliniczne, mające na celu zwiększenie możliwości leczenia pacjentów z różnymi schorzeniami oczu. Kliniczna ocena skuteczności i bezpieczeństwa nowych leków efektywnie przyczynia się do rozwoju nauki i atrakcyjności rynku farmaceutycznego – poprzez zwiększenie wyboru, dostępności oraz jakości oferowanych leków. Nadrzędnym celem kliniki LENS przy prowadzeniu badań są jednak bezpieczeństwo, dobro oraz poszanowanie praw pacjenta.
Jakie korzyści daje pacjentom udział w badaniu klinicznym? Umożliwia on leczenie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą podjąć innej kuracji, a więc otwiera szansę na zatrzymanie choroby oraz stałe jej monitorowanie.
Aby wziąć udział w badaniu klinicznym, pacjent musi spełnić konkretne kryteria uczestnictwa, którymi są m. in. określony wiek, stadium jednostki chorobowej i ogólny stan zdrowia. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w badaniu klinicznym, zgłoś się po więcej informacji pod numer telefonu +48 691463 680.
Skorzystaj z wygodnego panelu online i umów wizytę w naszej klinice.
Umów wizytę