Wahasz się, czy skonsultować z lekarzem problem wiotczejącej skóry powiek? Zapraszamy na wizytę – przedstawimy Ci pełen zakres możliwości leczenia blepharochalasis (bo tak fachowo nazywa się wiotczejąca powieka). Warto zacząć działać, bo zwiotczenie powiek to problem zdrowotny, nie tylko estetyczny.
Blepharochalasis oznacza zwiotczenie skóry powiek, górnych i dolnych.
Zwiotczenie skóry powiek (blepharochalasis) powoduje zmniejszenie rozmiaru oczu (czyli zmniejszenie szpary powiekowej), powstawanie zmarszczek okołooczodołowych, asymetrię wielkości oczu, trudności w nakładaniu makijażu z powodu nadmiaru skóry na powiekach oraz ograniczenie pola widzenia.
Niestety nie. Warto mieć świadomość, że zwiotczenie skóry powiek jest problemem nie tylko estetycznym, ale i zdrowotnym. Co więcej, wbrew obiegowej opinii, może dotyczyć osób w różnym wieku.
Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry z powieki górnej lub dolnej, a w razie potrzeby – z obu powiek. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub krótkim dożylnym. Cała operacja trwa około 45 – 60 minut.
Korekcję powieki górnej wykonujemy poprzez nacięcie skóry wzdłuż naturalnego załamania powieki. Pozwala to ukryć linię cięcia, a także usunąć nadmiar skóry i tłuszczu oraz wzmocnić napięcie mięśni.
Blizna po zabiegu jest ledwo zauważalna, niemal niewidoczna. Szwy usuwamy po około 7 dniach po zabiegu.
Normalne funkcjonowanie i czynności takie, jak oglądanie telewizji, korzystanie z komputera lub czytanie książek, możliwe są już w pierwszej dobie po operacji.
Polecamy, by unikać sportów wysiłkowych i intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres około 3 tygodni po zabiegu.