ReLEx® – Nagroda Nobla dla technologii laserowej

ReLEx® – Nagroda Nobla dla technologii laserowej

Technika korekcji wzroku ReLEx® SMILE należy do najczęściej wybieranych z oferty kliniki LENS. Dziś poza satysfakcją pacjentów dochodzi kolejny argument – nagroda Nobla dla technologii laserowej stosowanej w naszych zabiegach!

Z dużą przyjemnością informujemy, że w 2018 roku Nagrodami Nobla z dziedziny fizyki uhonorowano twórców przełomowych wynalazków z dziedziny laserów, w tym m.in. „metody generowania intensywnych i ultrakrótkich impulsów optycznych”. Procedura ta ma zastosowanie w zabiegu ReLEx® SMILE – innowacyjnej technice laserowej trzeciej generacji, opatentowanej przez firmę Zeiss. Technika ta z dużym sukcesem stosowana jest w korekcji wad wzroku.

Laureatami nagrody Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk są Francuz, prof. Gérard Mourou i Kanadyjka, prof. Donna Strickland. Opracowana przez tych dwoje naukowców metoda „chirped pulse amplification” zrewolucjonizowała fizykę laserową, a przez to – także chirurgię – i wpłynęła na postęp technologii w medycynie.

Na czym polega nagrodzona metoda? Umożliwia ona wnikanie w głąb tkanki przy użyciu laserów oraz wykonanie bardzo precyzyjnych cięć, dzięki czemu realne i dostępne dla pacjentów stają się zabiegi chirurgiczne wymagające najwyższej precyzji.

Noblowska technika wykorzystywana w zabiegu ReLEx® SMILE jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą laserowej korekcji wad wzroku. Jak przebiega taki zabieg? W ReLEx® SMILE nasi lekarze używają ultraszybkiego lasera do wycięcia mikrosoczewki wewnątrz rogówki, którą następnie usuwa się poprzez nacięcie o długości 2,5-4 mm. Mikrosoczewka odpowiada za wadę wzroku, więc jej usunięcie z rogówki powoduje likwidację określonej wady wzroku.

W Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS używamy tej metody na co dzień – jest ona najczęściej stosowaną przez naszych lekarzy procedurą laserowej korekcji. ReLEx® SMILE cieszy się również największym stopniem zadowolenia wśród naszych pacjentów, ze względu na szybki powrót do codziennej aktywności, krótki okres rekonwalescencji oraz szybkie uzyskanie dobrej ostrości wzroku.

ReLEx® SMILE należy do metod bardzo dokładnych, korygujących wadę wzroku w sposób ultraprecyzyjny. Przeznaczona jest dla pacjentów z krótkowzrocznością i astygmatyzmem krótkowzrocznym – a warto wiedzieć, osób z takimi wadami wzroku jest najwięcej w naszej szerokości geograficznej.

Umów się na wizytę konsultacyjną w klinice LENS i przekonaj się, czy ReLEx® SMILE to metoda korekcji wzroku idealna dla Ciebie.