Klinika

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Lens

CDiMO Lens jest rozwinięciem i kontynuacją prowadzonej przez dr. n. med. Sławomira Zalewskiego od 1994 roku w Olsztynie Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej.

Szybki rozwój nowych metod diagnostycznych oraz nowe możliwości leczenia zachowawczego, laseroterapii i leczenia chirurgicznego schorzeń okulistycznych były motorem dla ciągłego rozwoju prowadzonej przez dr. Sławomira Zalewskiego Praktyki Lekarskiej, co zaowocowało powstaniem w stolicy Warmii i Mazur innowacyjnego na skalę krajową Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka.

Część diagnostyczna kliniki okulistycznej składa się z pięciu gabinetów diagnostyczno-zabiegowych i komfortowego holu – poczekalni z rejestracją. Gabinety wyposażono kompleksowo w nowy, innowacyjny sprzęt do pełnej diagnostyki schorzeń okulistycznych firm Zeiss, Nidek, Topcon.

Niejednokrotnie są to jedyne tego typu urządzenia w regionie.

Zupełne nowości na skalę regionu to:

  • UBM (ultrabiomikroskopia gałki ocznej) – ultrasonograficzna ocena schorzeń przedniego odcinka oka (m.in. ocena znamion, torbieli, guzów tęczówki, ciała rzęskowego)
  • Laserowa korekcja wad wzroku (chirurgia refrakcyjna)
  • Laseroterapia laserem Pascal

Komfortowa, w pełni klimatyzowana sala operacyjna wyposażona w najwyższej klasy mikroskop operacyjny Lumera T firmy Zeiss oraz sprzęt do operacji zaćmy i witrektomii umożliwiają bezpieczne leczenie operacyjne, a pobyt w zapewniającej intymność części łóżkowej bloku operacyjnego czyni całą procedurę leczenia przyjemną i bezstresową.

W najbliższym czasie klinika zostanie powiększona o kolejną kondygnację (z przeznaczeniem na zabiegi chirurgii refrakcyjnej).

Nad całością czuwa doświadczony zespół lekarzy specjalistów, pielęgniarek oraz medyczny personel średni.